esmaspäev, 4. juuni 2018

Tasuta saadud asi anna tasuta edasi

Paljud inimesed on väga suuremeelsed ning annavad tasuta oma vanu asju ära, inimestele, kes neid vajavad ning ise endale neid lubada ei saa. Ei ole see eestlane midagi nii kitsi ning siiski veel leidub inimesi, kellele meeldib teisi aidata. Facebookis on kaks toredat gruppi: Abivajajad-heategevus ning Tasuta kraam
Grupp Abivajajad-heategevus on suunatud siis just sellistele inimestele/perekondadele, kes ise endale rahalise seisu tõttu asju soetada ei saa. Igal piirkonnal on oma administraator, kes siis teeb kindlaks, kas abivajaja on päriselt ka abivajaja. 

Tasuta kraami grupp on aga grupp, kus inimesed lihtsalt tuimalt annavadki asju tasuta ära. Noh a'la ostsid endale uue köögimööbli, vana saaks veel kasutada, ära visata ei raatsi, siis panedki pildid Tasuta kraami gruppi üles ning küll leidub lõpuks keegi, kes seda endale soovib. 
No kellele ei meeldiks saada mõnda vajalikku asja tasuta? Ikka ju meeldib. 

Aga minu raust kuskilt jooksevad piirid. 

Nimelt on palju inimesi, kes teiste asjade pealt kasu tahavad teenida. Krahmavad tasuta asjad endale ja siis panevad need müüki. Samas, kui keegi, kes seda asja endale oleks väga vajanud, jääb tühjade pihkudega. Mina arvan küll, et kui Sa võtad vastu kelleltki tasuta mõne asja ning lõpuks avastad, et Sa seda siiski ei vaja, tuleks see tasuta edasi ka anda, mitte müüa. Ma olen ise saanud palju tasuta riideid. Ükskord siis tegin kapitühjendust ja mõtlesin, et müüks mõned asjad maha, aga siis hakkas teatud (ehk siis tasuta saadud) riietega südametunnistusele koputama. Otsisin siis inimesed, kes neid vajaks ning andsin need täitsa tasuta edasi. 

Täpselt niimoodi olen ma ka andnud ära Siimule väikseks jäänud riideid ära. Ning ma arvan, et selline ongi õige tegu, tasuta saadud asjad tasuta edasi anda. Sest, kes teab, iga heategu tuleb ehk kunagi ringiga tagasi. 

Ma olen üldjuhul ikka kahekäega inimeste abistamise poolt. Kui ma ikka tean, et keegi vajab abi, ise endale midagi lubada ei saa ning minul on vajalikud asjad kasutult seismas, annan ma need heameelega ära. Kahe otsaga asi, mina saan kodus ruumi juurde ning eelkõige saan ma kedagi aidata.

PS: See postitus ei käi tasuta võidetud asjade kohta. A'la kui võidad tasuta kohviaparaadi ja Sa seda ei vaja ning, et siis peaksid selle tingimata tasuta ära andma. Selles pole minu arust midagi halba, kui uusi/tutikaid asju edasi müüa mingi väikese raha eest. :)

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar