kolmapäev, 6. juuni 2018

Ma olen nagu kössivajunud jahukottMa ei tea, kui hästi Te mäletate, et ma märtsis kurtsin, kui väsinud ma kogu aeg olen. Käisin lausa arsti juures ning lasin mõndasid näitusid kontrollida, et teada saada oma väsimuse põhjus, aga mingit tarka vastust ma siiski ei saanud. (Neid postitusi saad meelde tuletamiseks lugeda SIIT ja SIIT). 

Ma ei saa küll väita, et see jube väsimus mu elust kadunud oleks, aga tunnen ma igal juhul end paremini kui mõned kuud tagasi. Vähemalt väsimuse koha pealt. 

Aga uskuge või mitte, väsimusest on hullemaidki hädasid. Ning üks selline hull häda on mind nüüd ka tabanud. SELJAVALU, igapäevane, KOHUTAV seljavalu. 

Ja ma tean ka millest see tingitud on. Suuresti imetamisest. Siim Saab laupäeval kaheksa kuuseks ning sellest ajast saadik olen ma olnud imetamise ikkes. Aga kuna minu jaoks on algusest peale olnud mugav imetada istukil, kui pikali, siis olengi ma põhimõtteliselt kaheksa kuud jutti pidanud istudes imetama. See on korralik koormus seljale ja ma ise tunnen, milline kössivajunud junn ma olen. Ausõna. 

Kui mul ikka meelde tuleb, kui küürus mu selg on, siis lükkan selle sirgu ning oi kui hea tunne see on. Nagu venitaks selga. (praegu just oli taaskord selline hetk)

Kord kuus olen ikka mehelt välja nuianud 5 minutit seljamazaaši. Aga ta üldjuhul ei viitsi seda teha. Olen lausa mõelnud, et läheks kuskile päris mazööri juurde, aga see on siiani ka jäänud vaid mõtteks. 

Tõenäoliselt peaksin ma hakkama tegema erinevaid harjutusid seljale, aga ma olen laisk ning mitte motiveeritud. Ma võib-olla isegi viitsiks neid harjutusi teha, aga ma ei viitsi neid välja otsida netist. Võib-olla trennihuviline viitsib mulle mõnda head harjutust jagada. :D

Jube inetu on ikka oma küürus rühiga välja näha nagu mingi Quasimodo. Meil on söögilaua kõrval peegel ja alati, kui ma söön ja juhuslikult peegli vaatan, ajan selja sirgu. Aga ega ma kaua seda sirgena jõua hoida, sest seljavalu saab minust võitu.

Mida ma peaksin seljavalu vastu tegema? Jagage erinevaid seljaharjutusi. 

1 kommentaar:

  1. Me saime oma hädadest lahti kui hakkasime käima Kadrinas Valeri Pormani juures trennis. Selline üldfüüsiline võimlemine, harjutused kogu kehale. Ta on küll maadlustreener, aga elupika kogemusega ja oskab igaühele superhead nõu anda

    VastaKustuta