teisipäev, 19. juuni 2018

8 kuud on möödunud silmapilgulTäna oli mul Siim Sandriga järjekordne kaalumise-mõõtmise visiit pereõe juures. Kuna Karl Hendrik on lasteaiast puhkusel, siis ei jäänud mul muud üle kui temagi kaasa võtta. 
Nii me siis poole 11 paiku hakkasimegi end Kadrina sättima. 

Arsti aeg oli 11:20, kohale jõudsime 11:05 ja siis pereõde ütles, et kas saaksime veel oodata, kuna kedagi polnud vastuvõtu lauas ja ta pidi seal telefonile vastama. Ütlesin, et meil aega on ja niikuinii on meil aeg alles 11:20.
Karl Hendrik hakkas kohe muidugi mänguasju lauale sättima ja mängima. Meie Siimuga istusime niisama. Vaatasime ringi, uudistasime. 
Kuskil 11.40 saime siis meiegi sisse, võtsin Siimu riidest lahti ja asetasin ta kaalule, kus ta muidugi siples nii mis sai. Kaalu number tuli siis sipeldes keskmiselt 9200g. 
Pikkust oli 71,5 cm. 
Viimasel visiidil, 15. mai kaalus ta 8770g ning oli ka 71,5 cm. Pikemast kasvanud pole ja õnneks lühemaks ka jäänud ei ole. 

Siis uuris pereõde, mida Siim Sander juba teha oskab. Mõned nädalad tagasi õppis ta istumise ära. Keeranud, pööranud ja roomanud on ta juba ammu. Käputamist peab ta veel natuke harjutama, aga tuleb seegi tal vahepeal välja. Arst muidugi arvas, et hea oleks, kui ma ise teda istuma ei paneks, vaid aitaksin/õpetaksin teda ise istuma tõusma. Näitas ta mulle ka ette, kuidas seda teha ja siis tõdes ta isegi, et ega palju vaja polegi, kuna Siim teeb seda juba päris edukalt. 

Pereõde uuris veel mida Siim sööb. Sööb ta meil KÕIKE. Ausalt, alustades rinnapiimast ja lõpetades kuskil vedelema jäänud salvrättidest. Okok, ega me nüüd päriselt teda ainult salvakatega toida, saab ikka päris toitu ka. 

Seda päris toitu tahab ta saada vähemalt kolm korda päevas, hommik, lõuna, õhtu. Sinna hulka siis kuuluvad igasugused pudrud (riisipuder, täisterapuder, kaerapuder jne). erinevad tuubis olevad smuutid ning puuviljad. Nind oleme hakanud andma ka seda sama toitu talle, mida ise sööme. Kartul või ja lihaga maitseb talle eriti. Poes müüdavad püreed kana ja lihaga talle ei istu, ei tea miks, aga ka Karl keeldus neid söömast. 
Noh ja siis selle päris toidu kõrvale imeb ta endiselt rinda. Päeval muidugi vähem, õhtuti ja öösel rohkem. 
Nagu näha numbritest, siis kaaluprobleemi meil pole ning areneme ka juba kenasti. 

Natuke pilte ka: 

See on täna hommikul tehtud pilt.
Ja minu arust on ta sel pildil niii äge ja armas.
Issi ükskord tegi klõpsu. :D
   


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar