laupäev, 1. juuli 2017

Wannabe aednik

Ma ammu mõtlesin, et kurdan Teile kui halb aiapidaja ma olen või kui kehv aasta see aasta mul aianduses on ja siis paar päeva tagasi nägin Lipsukese postitust Kehv aasta aiapidajatele
Pean temaga kahjuks täiega nõus olema. 
Ma ei tea muidugi kas on asi minus ja selles, et ma esimest aastat iseseisvalt üritan päris oma aeda pidada, aga neid ebaõnnestumisi on juba liiga palju. 

Alustuseks, panin siis juba aprillis esimesed seemned kasvama ning olin ülimalt õnnelik, kui nad ka pea mullast lõpuks välja pistsid. 
Kahjuks, aga mõne aja möödudes hakkasid minu astri ja krisstomati taimed närbuma ja ma viisin kõik oma taimed suurest hirmust maale ema juurde. Ema pikeeris neid ja päästis, mis päästa andis. Ma hetkel vist arvan, et põhjus miks nad kuivama/närbuma hakkasid, oli see, et nad said liiga vähe vett. Nimelt enne kui ma seemned mulda pistsin, lugesin ma netist kuskilt et tuleks pritsimispudelist mulda "niisutada". Ma praegu arvan, et see käis ainult selle aja kohta, kui seemned peakest mullast välja polnud pistnud. Mina aga pritsisin neid iga päev ikka edasi pudelist. Aga see pritsimine siiski ainult niisutab mulda ja ei anna ju mõhkugi. 

Teine ebaõnnestumine ootas mind ees siis, kui lampi need öökülmad olid. Nimelt tõin ma maalt ära kolm arbuusi taime ja istutasin nad maha. Ühel hilisõhtul ema helistas ja ütles, et ööklm tuleb, et ma kataksin taimed kinni. Mul olid muidu suured plastmass torbikud taimede peal ja arvasin oma pisikese aedniku ajukesega, et küll sellest piisab. Aga hommikul vaatama minnes oli kolmest taimest kaks külm ära võtnud. Noh mise seal enam, kirusin ma end maapõhja ja ei osanud muud midagi teha. 

Kolmas ebaõnnestumine toimus siis kirsstomatiga. Tõin maalt ainult ÜHE kirsstomati endale. Jumal tänatud, et ainult ühe. Ühesõnaga see kasvas mul akna laual potis ja sirgus päris suureks, panime sellele veel toe, tulid õied külge ja värki ja ma olin nagu mega häppi, et juhhuu minu esimene kirsstomat. Ja siis see loll taim mõtles samuti, et võiks ära närbuda. Jep, ta lihtsalt närbuski ära. Kahtlustasin ma seekord, et kuna ta oli aknalaual ja päevas pool päeva paistab lauspäike aknast sisse, siis lihtsalt päike kärsatas selle tomatikese ära. Noh ja kuigi ma teda ju ilusti omaarust kastsin, siis just selle päikese pärast ehk oleks ta tahtnud rohkem vett saada?

A kas tilli saab potis kasvatada? No põhimõtteliselt, ma mõtlesin suurelt, et ma panen endale tuppa potti tilli kasvama, et hea kohe potist võtta, üles tulid, aga ka need "kärssasid" ära. :D Õnneks õues on mul ka maha pandud tilli ja peterselli niiet sellemõttes pole hullu, aga nagu kas siis till potis ei taha kasvada? :D

Ühesõnaga, kurvaks teeb see kõik mind. :D Lootsin ju olla suur aednik see aasta esimest korda elus, aga feilisin. Samas vigadest õpitakse ja aianduse koha pealt ootan ma täiega juba uut aastat. 
Arbuusi mõtet ma muidugi maha ei matnud ja panin uued seemned siin alles hiljuti mulda ja nüüd mul nad kõik ilusti kasvavad. Proovin nende eest natukene rohkem hoolitseda, isegi kui asja ei saa ja vilju ei tule, siis siiski on mul vähemalt kodus midagi teha - taimi kasta. :D

Kuidas Teil see aasta aiasaadustega lood on? 


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar