reede, 30. juuni 2017

Kuidas 30 päeva ära elada?


Raha on miski, mis iga kuu tuleb ja ka läheb ning harva jääb. Raha kulub igal pool: poes, bensiinijaamas, klubis, rongis, bussis, kus iganes. Ja juurde tuleb ta enamasti vaid tööd tehes. Olen alati mõtisklenud, kuidas mõned inimesed ära elavad või kuidas nad hakkama saavad, kui teenivad nad vaid miinimumpalka. Ega see raske poleks, kui elaksid oma majas või korteris, kuid kui pead veel maksma üüri, kommunaale + paljudel on veel erinevad järelmaksud jne. Kui palju siis jääb reaalselt seda niiöelda söögiraha? Kas nad tulevad terve kuu selle miinimumpalgaga toime? Kui tuleb puudu kuu lõpus, mis nad teevad? Laenavad? 

Igaljuhul veebruarist alates pean mina meie pere eelarvet. Kuigi viimasel ajal on mul juba ununenud seda eelarvet täita ja vaadata, siis siiski oskan ma oma raha niisamagi planeerida. Nälga pole kunagi pidanud kuu lõpus tundma. Sellepärast eriti panevadki mind imestama need inimesed, kes kuu lõpus rminult raha tahavad laenata. Ma pole kunagi olnud kade inimene, kuid elu on mind väga palju õpetanud ja inimestele raha ma enam nii kergekäeliselt ei usalda. 
Kunagi laenasin päris usinasti inimestele raha, sest ma uskusin neisse, ma uskusin, et nad tõesti vajavad seda ja ma uskusin, et nad ei unusta ka mind, kui mina vajan abi. Aga juba paar aastat tagasi sain ma päris palju sellega petta. Laenasin ja kui ma tõesti ise vajasin seda raha tagasi, siis olid need "sõbrad" kadunud. Peale seda olengi ma väga ettevaatlik ja laenan raha väga harva ja vähe. Kui suitsetaja küsib minult suitsuraha, siis vastan ma talle tavaliselt, et kui ei jõua tõmmata, siis jäta maha. 
Ise pole ma aga üldse see inimene, kes küsiks laenu, sest mulle ei meeldi teistele võlgu olla. Ja tõenäoliselt sellepärast ma üritangi alati oma raha õigesti ja võimalikult hästi planeerida. Ning sellepärast on ka eelarve päris hea asi. 

Kuna mul arvutis Excelit hetkel ei ole, siis kasutan ma eelarve tegemiseks Google Docsi Excelit.
Olen koostanud siis Eelarve nii, et seal on välja toodud kuu sissetulekud, väljaminekud, ning nende vahe on siis säästud. Lihtne!

Sissetulekud
Sissetulekute alla lähevad siis kõik sissetulekud mis meil on: minu emapalk, Henri palk, mõned muud rahallikad jne.  Sinna alla läheks ka see, kui ma kellelegi "taksoteenust" osutan. Ühesõnaga kõik asjad, kus vähegi raha sisse tuleb.

Väljaminekud
Väljaminekute alla siis loogiliselt võttes lähevad kõik väljamineku mis peres on, aga üldstatult: toit, vaba aeg, rong, suitsud, bensiin, kommunaalid, Henri autokool, kindlustus jnejne. 

Miks ma teen eelarvet?
Mina teen iga uue kuu alguses (vahel juba eelmise kuu lõpus) eelarve valmis. See annab mulle hea ülevaate sellest, palju tuleb raha sisse ja palju umbkaudu läheb välja ning palju siis jääb muud vaba raha, mida saaks kas siis säästa või muudele ettearvamatutele kuludele kasutada. 

Mind huvitaks täiega, kuidas Teie oma kulusid kontrolli all hoiate? Kas üldse hoiate? Kas kogu kuu aja raha kulub ära, või suudate säästa? Kui säästate, siis kui palju? Või jääb kuu lõpus hoopis tükis raha puudu? Mida te teete, kui raha tuleb puudu?

14 kommentaari:

 1. Tubli oled :)
  Ma teen täpselt samal põhimõttel eelarvet. Olen seda juba umbes kuus aastat teinud. Aga ma planeerin tulevikku pikemalt kui kuu ette. Mul on hetkel kahe aasta prognoos ette ära tehtud. Kui järgnev kuu hakkab lähenema, vaatan prognoosi üle ja vajadusel teen neis korrektuurid. Jooksvalt panen siis kirja tegelikud kulud. Siiani pole kuskilt võlgu pidanud küsima :)

  VastaKustuta
 2. Siiani sisestan excelisse kõik kulud. Tulusi pole veel lisanud aga plaanin ka seda tegema hakata, sest nii on mul 100% ülevaade kui palju ma reaalselt kaaslasega sisse toon. Hetkel eesmärke ka pole seadnud aga tahan kangesti hakata säästmisega tegelema sest tunnen et see oleks põnev ja tõeliselt vajalik arvestades, et meil on tarvis lähima paari aastaga drastiliselt raha kulutada maja peale :)

  VastaKustuta
 3. Tere,

  Sellega teavitame teid meie laenupakkumisest. Pakume era-, äri- ja isiklikke laene väga madala intressimääraga kuni 3% -ni 1-20 aasta jooksul tagasimakse kestuse perioodil ja võite laenata vahemikus 1 000 kuni 25 00 000 naela, aga kui olete huvitatud, võtke meiega ühendust aadressil accessloanfirm2030@gmail.com

  Laenuportfellist laenude saamise peamine eelis on see, et tagatisi ei nõuta.

  Vastus e-posti teel, kui olete huvitatud laenu saamisest, võtke palun ühendust e-posti teel.
  Saada meile aadressil accessloanfirm2030@gmail.com

  Oleme sertifitseeritud, usaldusväärsed, usaldusväärsed, tõhusad, kiired ja dünaamilised.
  Lugupidamisega härra Scott
  Saada meile aadressil accessloanfirm2030@gmail.com


  VastaKustuta
 4. Täna laenu saamiseks madala maksumääraga laenu andmiseks praegu kehtib 3% -line määr, võib see suurendada oma äri suuremaks. Pakume laenu äri- ja isiklikele inimestele, kui teil on vaja laenu ettevõtte käivitamiseks või laenu tagasimaksmiseks, võtke meiega ühendust (georgeanderson.loanfirm255@gmail.com) kohe ja saate laenu meie firmas ... Ma teen paremaid laenuteenuseid.

  Laenupakkumine.

  VastaKustuta
 5. Kandke nüüd kiire ja taskukohase laenu saamiseks

  Kas otsite äri laenu, isiklikku laenu, hüpoteegi, auto laene, võlgade konsolideerimise laene, tagatiseta laene, riskikapitali jne. Või teil on panga või finantseerimisasutuse poolt antud laenu tagasi lükatud, ärge muretsege, oleme siin Fred Larry laenufirma on sertifitseeritud ja garanteeritud, pakume laenu üksikisikutele ja ettevõtetele taskukohase intressimääraga 3%; ulatudes 500 000,00 kuni 500 000 000 000,00. tule ja tunnistagu. Lisateabe saamiseks võtke meiega ühendust (fredlarryloanfirm@gmail.com) või (fredlarryloanfirm@hotmail.com)

  WhatsSap number: +2347061892843
  Skype: fredlarry12

  Allkirjastatud
  Haldur
  Härra Fred Larry

  VastaKustuta
 6. Kandke nüüd kiire ja taskukohase laenu saamiseks

  Kas otsite äri laenu, isiklikku laenu, hüpoteegi, auto laene, võlgade konsolideerimise laene, tagatiseta laene, riskikapitali jne. Või teil on panga või finantseerimisasutuse poolt antud laenu tagasi lükatud, ärge muretsege, oleme siin Fred Larry laenufirma on sertifitseeritud ja garanteeritud, pakume laenu üksikisikutele ja ettevõtetele taskukohase intressimääraga 3%; ulatudes 500 000,00 kuni 500 000 000 000,00. tule ja tunnistagu. Lisateabe saamiseks võtke meiega ühendust (fredlarryloanfirm@gmail.com) või (fredlarryloanfirm@hotmail.com)

  WhatsSap number: +2347061892843
  Skype: fredlarry12

  Allkirjastatud
  Haldur
  Härra Fred Larry

  VastaKustuta
 7. Kas teil on oma ettevõtte või investeeringu loomiseks vaja rahalisi vahendeid? Kas suurte projektide teostamiseks on vaja laenu? Kas vajate isiklikku laenu? Kas vajate raha muudel eri eesmärkidel? Kas vajate islami laenu? võtke meiega ühendust e-posti teel, et saada laenu võimalikult kiiresti: (georgeanderson.loanfirm255@gmail.com)

  Laenupakkumine.

  VastaKustuta
 8. Kas vajate kiiret laenu? Kontakt: (georgeanderson.loanfirm255@gmail.com) Lisateavet laenude kohta.

  VastaKustuta
 9. Tere
  See on teavitada üldsust, et rooma-katoliku kristlik organisatsioon on avanud rahalise võimaluse, et aidata abivajajaid inimesi, näiteks rahalist abi. Nii et kui teil on rahalisi raskusi või kui teil on mingeid rahalisi probleeme ja kui teil on oma äritegevuse alustamiseks vajalikud vahendid või peate oma arveid maksma välja oma pika ja lühiajalise kestusega ning madala intressimääraga 2% aastas üksikisikutele ja ettevõtetele. Palun võtke meiega ühendust täna e-posti aadressil: (romancatholic19@gmail.com) Piibel ütleb (Lk 11:10) kõigile, kes küsib saab; see, kes otsib otsib; ja koputama avaneb uks. Nii et ärge unustage seda võimalust, sest Jeesus on eile, täna ja igavesti sama. Palun, see on mõeldud tõsiselt mõtlemiseks ja Jumalale, kes kardab inimesi, võta meie siirast tervitusi Rooma katoliku kristlikust organisatsioonist. Võtke meiega ühendust täna selle e-posti teel: (romancatholic19@gmail.com)

  VastaKustuta
 10. Hea päev, kas teil on laenu vaja? näiteks laen, et maksta oma osakond, maksta oma üür ja lahendada rahalisi probleeme, siin on teile võimalus, loodan pakkuda eluasemelaene, ärilaene, kommertslaene, käibekapitali laene, ehituslaene, auto laene, hotelli laenud jne 2% intressimäära iga-aastaseks tagasimaksmiseks, loodame, et laen võtab maksimaalselt {3} tundi, et jõuda kõikidele heakskiidetud klientidele sõna võtke meiega ühendust (kplenders@outlook.com)

  VastaKustuta
 11. Minu nimi on Charles David, ma olen USA kodanik. Kas otsisite laenu? Kas teil on vaja kiiret isiklikku või ärilaenu? Võtke ühendust Bishop Elijah Finance Homeiga, kes aitab mulle mõni päeva tagasi pärast 150 000 dollarit laenutamist 25 000 dollarist naine, kes väitis, et see oli laenuandja, kuid täna tänan Jumalat täna, et ma sain oma laenu, mille väärtus on 150 000 dollarit. Võtke vabalt ühendust ettevõttega tõelise finantsteenuse saamiseks. E-post :( bishopelijahloanfirm002@hotmail.com) VÕI WhatsApp: +2349035555247

  VastaKustuta
 12. Minu nimi on Charles David, ma olen USA kodanik. Kas otsisite laenu? Kas teil on vaja kiiret isiklikku või ärilaenu? Võtke ühendust Bishop Elijah Finance Homeiga, kes aitab mulle mõni päeva tagasi pärast 150 000 dollarit laenutamist 25 000 dollarist naine, kes väitis, et see oli laenuandja, kuid täna tänan Jumalat täna, et ma sain oma laenu, mille väärtus on 150 000 dollarit. Võtke vabalt ühendust ettevõttega tõelise finantsteenuse saamiseks. E-post :( bishopelijahloanfirm002@hotmail.com) VÕI WhatsApp: +2349035555247

  VastaKustuta
 13. Tere, kõik! Minu nimi on Gaeti Yasm, ma olen Saudi Araabia ja ma elan Riyadhi linnas. Olen otsinud laenu internetis ja kõik, mis ma saan, on petturid, kuid ma leidsin selle laenufirma nimega Bishop Elijah laenufirma ja ma olen näinud, et inimesed veebis tunnistavad, et seal on häid asju, nii et ma otsustasin proovida, kas ma oleksin jälle õnnelik, nii et ma taotlesid laenu 900 000,00 Riyals ja laenuandja Bishop elijah kinnitas mulle, et 24 tunni jooksul minu laen on minu pangakonto, nii nagu täna töötasin, nägin, et minu pank kirjutas mulle sõnumi, et minu raha on 900 000,00 Riyals ja tänan piiskop Elijah, et ta on tõeline, et kui teil on vaja Interneti-laenu, palun ärge räsitud nagu mina, sest see on ainus tõeline ettevõte, kes annab online-laenu. Nende postiaadress on: bishopelijahloanfirm002@hotmail.com VÕI whatsapp: +2349035555247

  VastaKustuta
 14. Kas sul on vaja igasugust kiiret laenu? Laenud võlgade kustutamiseks või raha laenamiseks. Oma äritegevuse parandamiseks lükkasid kõik pangad ja muud finantsasutused tagasi? Kas vajate laenu või hüpoteegi? See on koht, kust otsida, oleme siin, et lahendada kõik teie rahalised probleemid. Laename raha avalikkusele. Vajame rahalist abi halva võlausaldaja jaoks, kellel on raha vaja. Ettevõtte investeeringute tasumiseks mõistliku määraga 2%, lubage mul kasutada seda keskkonda, et teavitada teid sellest, et pakume usaldusväärset ja kasulikku abi ning oleme valmis andma teile laenu. Täna võtke meiega ühendust aadressil: (georgeanderson.loanfirm255@gmail.com)

  Laenupakkumine.

  VastaKustuta