Motonurk


Tere tulemast meie pere motonurka!

Minul ja Henri pole eriti mingisuguseid ühiseid hobisid. Minule meeldib blogida, temale igasuguseid asju nikerdada, aga üks meis ühendab on näiteks huvi autode vastu. Tänu Henrile olen omandanud igasuguseid teadmisi autode, nende kuluosade jne kohta.

Autosid on meie peres olnud Opelist audini. Kaks aastat tagasi oli meil suvel ATV. Eelmisel suvel oli korraks ka krossikas - Gilera RCR.Hetkel veel on meie peres 2001. a Audi A4 Avant, mille me peagi maha müüme ning mille asemele on plaanis soetada BMW e46.

Ning garaazis on Henril hetkel projektina roller - Yamaha Aerox, millest ma tahaksin nüüd jooksvalt ka natuke pilte üles panna.

Neid niiöelda "enne" pilte meil on hetkel ainult üks ning seegi on must valge.Tegemist on siis 2003. aasta Yamaha Aeroxiga, 50cc ja 2 kw. 

Originaalis oli ta üleni must. Aga Henrile meeldib ise igasuguseid asju teha ja katsetada, oma kätt harjutada, siis on hetkel ma veel ei oskagi öelda, mis värvi ta lõpuks tuleb. 

Aga sügisel mingi hetk oli ta selline:


Kui Henri selle sügisel sai, siis tõimegi selle ära põhimõtteliselt juppidena ning ega masin ei töötanud. Henri lappas siis juhtmestiku uuesti korralikult kokku, pani süüte paika ning vahetas välja nii mootori puksid, tihendid kui ka laagrid. 
Hetkel on roller täiesti juppideks. Henri katsetab iga keredetaili peal erinevaid toone. Kevad on ju tulekul ja sellest masinast tõotab tulla üks esimesi kevadekuulutajaid. :DNo vaadake nüüd seda ülemisel pildil olevat osa. Kas pole mitte huvitav värv? Ja selle saavutas Henri täiesti kogemata. Nimelt esialgu värvis ta selle jupi tavalise roosa aerosooliga roosaks. Ootas umbes 20 minutit. Aga kuna roosa jäi koledalt laiguliseks, siis Henri võõpas detaili üle musta elastse kivikaitsega. Siis juhtuski midagi enneolematut. Roosa värv ja see must kivikaitse hakkasid oma vahel reageerima (mingisugune keemiline protsess hakkas käima) ning tekkisidki need praod sinna värvi sisse. Kuna see jäi nii enneolematult ilus, siis Henri lasi sel kuivada ja tõmbas laki peale. :)

Hetkel tegeleb Henri usinasti istme all olevasse kasti muusika panekuga. Loovutasin selleks oma kunagi ostetud suppari võimu. Nüüd otsime sobivat automakki. Kõlar on ka juba paika pandud. 


Algul oli plaanis Henril sinna panna kaks väiksemat kõlarit, aga viimasle hetkel otsustas ta ringi ja pani hoopis suure kõlari. See sinine on siis tavaline vineer, mille Henri lõikas sobiva suurusega, et saaks selle istme all oleva kasti peale panna. Sinna ülemisse ristkülikkuse läheb automakk, mille oleks siis kas USB või AUX-ühendus. 
Ja see väiksem ring jääb niiöelda õhuauguks. 

Päris huvitav ja omamoodi eks? 
Siin on üleval päris mitme kuu tehtud töö. Mitme kuu, sest Henri teeb seda kõike ju töö ja pere kõrvalt. Iga päev nokitseb natukene, jupp jupp haaval. 
Hoian teid jooksvalt kursis ka uute tegemistega. :) Ning võib-olla varsti tuleb siia üles ka meie uus pereliige, mis on plaanis jörgmisel nädalal osta. 

Püsige lainel! :)

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar