kolmapäev, 6. juuni 2018

Keelebarjäär - kui 300€ väravad paigaldatakse pea 2300€ euri eest! 🤔

Tänast postitust ajendas mind tegelikjult kirjutama üks Eesti Ekspressi artikkel, umbkeelsuse kohta.
Mina räägiksin heameelega Teile oma päris isiklikust kogemusest, kus inimesed üksteisest mööda räägivad tänu sellele, et üks räägib ainult eesti keelt ja teine vene keelt. 

Teadavasti räägib meie kortermaja ühistu esimees täielikult ainult vene keelt. Raamatupidaja on ka venelane, kuid natukene siiski oskab eesti keelt ka. 

Eelmise aasta ühistu koosolekul tõstsime remondiraha, eeldusega, et lõpuks hakatakse siin ka midagi liigutama, et ehk saame kunagi oma majale ka uue fasaadi näiteks? Too koosolek toimus eelmise aasta mais. Karl Hendrik oli üle aastane ning kuna maja ees puudus jalgvärav, siis palusime, et suveks pandaks meile ka see sinna ette. Sellepärast, et kui ma lapsega õue tulen, ei peaks ma kartma, et ta jookseb aiast välja sõiduteele. Veel oli koosolekul juttu, et äkki organiseeriks aimaade taha ka võruguga aia, et võõrad koerad ei saaks pidevalt meie aeda joosta ja oma häda teha. Koosolek oli paljulubav ning jäime siis ootama muutuseid. 

Kui aga oktoobriks mitte mingit muutust toimunud polnud, siis kirjutasin kirja ühistule, mida näete alljärgnevalt. 
Ühesõnaga meil olid olemas maja ees autoväravad, mille kõrval oli jalgvärava auk. Vanadest autoväravatest pole mul kahjuks paremat pilti kui see:

Ei olnud neil vanadel autoväravatel häda miskit. 
Ainus mis me soovisime, oli jalgvärav sinna. Kui kuskil kaks nädalat hiljem, kui lumi oli juba maas, tulid mingid vennikesed, tõstsid vanad autoväravad eest ära ja toppisid maasse mingid postid. Seda tehtid kuskil max tund aega. Siis läks jälle hulk aega mööda (no ikka mingi nädal kindlasti) ja tuldi paigaldati meile uued autoväravad ja jalgvärav, mis ise maksavad kokku max 300€. Ka seekord tegid mingid mõttetud kahtlased vennikesed tööd vaid max kaks tundi. 
Ning ops meie selle aasta ühistukoosoleku eelmise majandusaruande peal on kirjas väravate hinnaks 2232€. Jah Te lugesite õigesti, kaks tuhat kaks sada kolmkümmend kaks! EUROT!
Oleks need siis kvaliteetsed väravad, aga ei, väravad ei läinud vahepeal kinnigi, sest värav oli ära vajunud. Link logiseb küljes nagu ma ei tea mis asi ning kõik see läks maksma terve meie eelmise aasta kogutud remondiraha. 

Palusime üht väikest jalgväravat, aga saime hoopis uued autoväravad pealekauba ning mille pähe? Soovitud aia pähe, mida me soovisime üldse aiamaade taha. 

Palud lusikat, saad kulbi. Palud klaasikese vett, saad terve kuubi. Ja kõike sellepärast, et inimesed räägivad üksteised keele pärast mööda. 


Need on siis meie uued väravad. 2232€. Mille me oleksime võinud ise osta max 300 euri eest ja oma maja meestel lasknud paigaldada parema kvaliteediga, kui see pask siin.
Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar