kolmapäev, 5. juuli 2017

Milleks raisata 8 kuni 11 kuud Kaitseväele?

Eile õhtul ilmus Delfi Facebooki lehele artikkel pealkirjaga "Mina ei lähe! Miks ja kuidas noored Kaitseväest ära viilivad?"
Kuna tegemist on Eesti Ekspressi artikliga, sis mõistagi on see tasuline ning tervet artiklit lugeda ilma raha maksmata ei saa. (Artikli LINK)

Aga siiski artikli alguse lugemine juba tekitas palju kõne- ja mõtteainet ja ma arvan, et mitte ainult minus, vaid paljudes teisteski.
Mina arvan, et Kaitsevägi siiski on koht, kus iga noormees võiks käia. Iga noormees ikka selles mõttes, kelle tervis vähegi lubab. Palju on neid, kes tahaksid sõjaväkke minna, aga tervis ei luba, milline pettumus.

Olen ma ise elanud ju terve elu keskpolügoonil, õigemini elasin ma keskpolügoonil enne, kui see üldse keskpolügooniks ju sai, niiet üle poole oma elust olen ma kokkupuutunud kaitseväelastega ning väiksena unistasin isegi kaitseväkke minekust. 8 või 11 kuud pole ju üldse tegelikult palju, et teha midagi teistsugust oma elus. Sest elu kaitseväes ongi ju teistsugune. Sa sööd teisti, Sa õpid distsipliini ning Sa õpid elama ka metsas. Seda nimetaks ma tõeliseks Elukooliks!
Jah, kindlasti tuleb kaitseväes ette ebameeldivaid seiku, kuid olgem ausad, neist Sa ju õpidki?
Mõni kindlasti mõtleb, et mida ma siin üldse plätran sellest, kui ma ise pole käinud kaitseväes. Ei olegi, aga ma olen kõike seda näinud oma silmaga juba üle kümne aasta.
Ma ei ütleks, et kaitsevägi on aja raiskamine, sets tean nii mõndagi noorhärrat, kes enne kaitseväge olid poisikesed, aga peale kaitseväge mehed!

Üks inimene kommenteeris, et "Mitte ükski välis mõjutus ei muuda inimest,ta võib ainult tuua välja varjatud külgi,mis on sul endal sisemuses"
Aga kas varjatud külgede välja tulemine, polegi muutus? Minu arust ikka on. 
Ning üks kommentaar oli veel selline: "Ilmselgelt mind ei huvita kuna olen aastast 2011 elanud pm välismaal ja on oma elu siin. Ei kavatse tulla 11 kuuks kuskile metsa, et mingisugune ametnik oleks tyytyväinen. Ja olen teadnud seda alates 12a saadik, et ma ei lähe sõjaväkke kuna see ei tõmba mind mitte kuidagi. Hetkel olen kohe 27 aastat vana ja siiani olen samal arvamusel, et see riivab põhiõigust sellega, et mitte keegi ei saa mind sundida mitte millekski kui ma ise seda ei soovi."
Hakkasin ma just sellele viimasele lausele mõtlema.. Et mitte keegi ei saa sunduda mmind millekski, kui ma ise seda ei soovi...

Aga oma lapsi me siiski paneme ju kooli. Mõtle nüüd kui Su esimesse klassi minev laps ütleks Sulle, et "Ma ei lähe kooli, Sa ei saa mind mitte millekski sundida, kui ma ei seda ei taha!" 
Mõni asi peab siin elus kohustuslik ka ju olema, üheks on kool, teiseks noormeestele kaitsevägi. Ega rohkem kohustuslikke asju ju otseselt polegi. Või mina vähemalt välja ei suutnud mõelda ühtegi.. Sest tööle ei sunni Sind keegi, see on vabatahtlik.. 
Niiet mina ei vinguks nii palju selle Kaitseväe kohta. 


Artiklis oli veel kirjas, et "Keeldun kategooriliselt raiskamast 11 kuud oma noorest elust sõjaväe peale ning pigem õpin ülikoolis. " 
Minu teada kui Sa tahadki kohe minna ülikooli peale keskkooli, siis keegi ei keela Sind, Kaitseväkke pead siis lihtsalt hiljem minema. Aga ma isiklikult käiksin enne sõjaväes ära ja siis läheksin ülikooli, sest peale ülikooli leitakse päris tõenäoliselt töökoht ning siis oleks natuke nigel, kui peaks aastakese ootama. Aga samas, kui Sa oled korralikult ülikoolis õppind, siis ei jookse need töökohad ju ka Sul eest ära. :D

Niiet kutid Calm down, käige kaitseväes ära ja olge chillimad edasi, kui enne. ;)

Mida arvate teie, kas Kaitsevägi peaks olema vabatahtlik?


Pilt on küll võetud internetist, aga kes veel ei teadnud, siis minu vanemate kodu asub just nimelt sellise tõkkepuu ja tahvli "taga". Ning kui toimuvad laskmised, siis peame andma allkirja, et saada kodust välja/koju tagasi. :)2 kommentaari:

  1. Arvan siiski, et kooli ja kaitseväge ei saa panna ühte patta. On ju siiski kool mõeldud selleks, et valmistada inimest eluks. Kaitsevägi õpetab siiski inimest tapma seda parimal viisil. Pole küll mingi lillelaps, aga tõesti ei käi tapmine minu maailmavaadetega kokku ja sellepärast olin ma juba väga õnnelik selle koolituse pääsemisest. Mis puutub disipliini siis ka see on võimalik saavutada kodusest kasvatusest. Ei arva, et mind nüüd teeks normaalsemaks see kui mingi kiilakas mulle näkku röögib nii, et tatt pritsib või kui üks liige grupist mingi jamaga hakkama saab siis kõik peavad 500 kätekõverdust tegema.

    VastaKustuta
  2. Ma ei ole selle vastu, et kõik noormehed kaitseväes ära käiksid. Aga, on suur probleem sellega, et kui noormehed tahavadki kiirelt sellega ühele poole saada, nii umbes vanuses 18-21, siis neile öeldakse, et pole kohti ja praegu teid ei võeta ajateenistusse.... Ja umbes siis kui noormees on 23-24-aastane ja sunniviisiliselt kutsutakse ajateenistusse (tal juba püsiv töökoht, elukaaslane, korter) siis kuidas ta peaks sinna minema, kui ta on ainuke pere leivaisa ja vaja kõige eest maksta ja abistada oma elukaaslast.... Kaitseväelase palk on kuni 100 eurit kuus... Kuidas peaks ta toitma oma elukaaslast, pluss maksma kõik maksud, mis tal ka pole....

    VastaKustuta