laupäev, 1. juuli 2017

Metsmaasikad ja üks magus loos :)

Juba üleeile, kui olin metsas ära käinud, kävitasin ma oma blogi Facebooki lehel suures õhinas ühe toreda loosi. 
Nimelt loosin välja kolm liitrit metsmaasikaid. Tegemist on tegelikult päris väärtusliku loosiga, arvestades, et esialgu mina Lääne-Virumaal müün metsmaasikaid 20€/liiter ning tean, et Tallinnas on hind lausa 30-40€ liiter. 
Tuleks nüüd kiiremas korras päikest kah, oleks eriti tore. :)
Loosis osalemiseks pead:


Kõik on väga lihtne, kui tingimused täidetud, osaledki loosis. Võitja loosin välja 11. juulil.
Mõtlesin pikalt, mis kuupäeva ma panen, sest ma ei tea ju, kas selleks ajaks on korralikult metsmaasikad valmis, kui siin päikest pole ja vihma kallab. Aga südamest loodan, et on! Ilma igal juhul võitja ei jää!

Natukene räägiksin ka veel enda tegevusest, et miks just minu käest tasuks marju osta?
Nimelt just sellepärast, et minu käest saate te AINULT VÄRSKEID SAMAL PÄEVAL KORJATUD MARJU.
Sellepärast korjangi ma vaid ettetellimise peale. Täna tellid, homme korjan ja homme saad. Metsmaasikat minu arust ei kannata lihtsalt järgmise päeval enam müüa. Marjad tõmbuvad krimpsu ja hakkavad üsna ruttu hallitama. Ja mul poleks külmikutki, kus neid säilitada. 
See eest kokkuostjatel, kes hiljem edasi müüvad kallimalt, saate te üsnagi tõenäoliselt just seda vähemalt üks päev vana kraami. Sest kui ma terve päeva korjan, õhtul viin kokkuostjale, siis üsnagi tõenäoline on see, et kellaaja järgi ta enam neid kellelegi müüma ei hakka. Sama asi toimib enamasti turul. 
Värske metsmaasikas minu arust lõhnab ka teisiti ja paremini, kui seeüks päev seisnud maasikas.
Niiet minu prioriteet nr 1 on VÄRSKUS
Teiseks, korjan ma marjad otse ühe- või pooleliitristesse säilituskarpidesse. Kui korjata teise anumasse ja hakat hiljem ringi valama, siis üsnagi tõenäoliselt muutuvad marjad moosiks. Kuigi tõenäoliselt tehakse neist niikuinii moosi, meeldib mulle kohale toimetada ilusad terved marjad!

Niiet minge aga julgelt Facebooki ning võtke loosist osa, te ei kahetse! Maasikad on njämmid! :)

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar