kolmapäev, 5. juuli 2017

Lutipudeli võõrutus

Keegi ükskord ütles mulle hästi, et kui laps on harjunud lutipudeliga, siis tunneb ta end turvaliselt, kui see on lähedal ning seetõttu kipubki ta öösel ärkama, et juua saada. 
Pikalt olen seda edasi lükanud, aga üleeile otsustasin, et makskus mis maksab, peab hakkama võõrutama. 

Day 1 (03.07.17)
Olin ma nii tark, et panin lutipudeli kapi peale, nähtavasse kohta ning siis suundusin õhtul last magama panema. Mõistagi ilma pudelita. Karl Hendrik muidugi tajus kohe ära, mis toimub ning märkas kohe, et midagi on puudu - lutipudel. 

Tavapäraselt kulub tema magama panekuks õhtuti 10-25 minutit, seekord ilma lutipudelita proovisime tund aega, aga ta lihtsalt kisas. Üritasin külma närvi säilitada ja kannatlik olla, lootsin südamest, et ta ikka jääb magama, aga kui ta lõpuks voodist minema sai, jooksis ta esimese asjana külmkapi juurde, näitas näpuga kapi peal olevale lutipudelile, kiskus külmkapi ukse lahti ning teise käega seletas midagi piimapakile. Tõenäoliselt üritas ta mulle selgitada, et kuule mamps, miks Sa mind magama üritad panna, kui Sa oled unustanud mulle piima anda. 

Üritasin siiski olla kannatlik ja otsustasin, et ei anna talle pudelit. Aga ega tema oma jonni ei jätnud ja lõpuks mu süda murdus ja ikkagi andsin talle siis natuke piima. Jõi oma isu täis ja siis tuli voodisse ja järsku võttis mul näpust kinni ja vus päris ise magama ära. 

Day 2 (04.07.17)
Öösel ühe korra ta siiski ärkas ja pistsin talle ikkagi pudeli suhu. Hommikul aga otsustasin, et hakkan talle hoopis kruusist juua pakkuma. Panin talle pisikesse tassi natukene piima. Noh ja nii ta siis hakkas iga natukese aja tagant ründama külmkapi kallale, tiris ukse lahti ja näitas kruusiga piimapaki peale. Õhtul jäi ta ise põrandale järsku magama kell 8. Aga kui ta voodisse tõstsime, siis ärkas ta üles ja nuttis paaniliselt. Selles oli süüdi hoopis see, et pepu oli väga punane ja valus. Tõenäoliselt vist sellepärast, et meil oli vanemast ajast jäänud üks teistsugune mähe ja panime selle talle õhtu poole alla. Aga tundub, et see mähe ei sobinud talle. Kuigi varasemalt pole tal mähkme probleemi olnud, et mõni mähe ei sobiks, kuid see oleks ainus loogiline seletus hetkel sellele, miks ta pepu punane oli. 
Kell 10 jäi ta ise lõpuks magama oma voodis. Pudelit ta nii väga enam ei tahtnudki. 
Aga enne 12st ärkas ta nuttes uuesti üles ja mähe oli täiesti täis ning pepu tegi vist talle meeletut valu. Võtsin ta kaissu ja lõpuks ta rahunes ja jäi uuesti tuttu. 

Day 3 (05.07.17)
Kolmveerand viis ärkas ta jälle üles ja siis panin pudeli suhu ning jäi uuesti magama. Hommikul peitsin pudeli kapi otsa ära. Ning terve tänase päeva oli ta ilma pudelita, isegi mähe oli kuiv. Kui ei kaani, siis ju pissi ka ei tule. 
Siis tuli aga lõunauinaku aeg. No tegi ta jälle hirmsat kisa. Taaskord sellepärast, et pudelit pole. Miski ei aidanud ning panin talle ikkagi väikse tilga piima pudelisse. Jõi ära ja jäi magama ja nüüd ta mul tudubki siin juba teist tundi õndsat und. 

Pudeli peitsin taaskord ära. Aga eks see võõrutamine peabki käima tasapisi. Et pudel ei oleks kogu aeg käeulatuses. Loodetavasti varsti lõppeb see pudelisaaga. :D Sest ma nii tahaks, et ta öösel korralikult magaks ja ei ärkaks. :D Wish me luck and patience! :D

4 kommentaari:

  1. Viska pudel lihtsalt minema, muidu su emasüda annab veel kaua-kaua alla ja annad talle pudelit. Tegelikult ei ole tal seda lutipudelit üldse vaja ja usu mind, paar ööd on ehk rahutum, aga anna tassist talle vett juua vajadusel ja ta õpib ruttu. :) Lisaks soovitan lutist ka ära harjutada, sest kui pole üldse lutitatavaid (:D) asju, siis läheb kogu protsess ilmselt kiiremini. Ei taha üldse targutada, ilmselt oled ise ka juba seda kaalunud, sest vanust on tal ju ka juba täitsa piisavalt. :) Jaa lisaks suudab ta enne uue beebi tulekut siis ära unustada, et talle endale need asjad meeldisid ja ei kisu beebi lutti endale suhu vms. :) Kanntalikku meelt! Kui ise annad pidevalt alla, siis ta õpibki, et saab kisamise peale lõpuks oma pudeli kätte. Meil muutus nädalaga kõik väga rahulikuks, kui pudeli ja luti minema viskasin. Enne seda murdusin ka pidevalt ja laps kasutas seda koguaeg ära! :D :D

    VastaKustuta
  2. Mina võõrutan ka, luttipudeli asemel annan joogitopsi kätte. Selverist ostsin 4eur, usu mind tasus ära , 2päeva joob ilusti joogitopsist , vahest väikse jonniga :D

    VastaKustuta