teisipäev, 2. mai 2017

Keelekida lõikus

Täna käisime Karl Hendrikuga Rakveres arstil ning talle tehti keelekida lõikus. 
Veebruaris saime perearstilt saatekirja keelekida uuringule, et kas oleks vaja seda lõigata. 
Minu jaoks oli see täiesti tundmatu asi ja algul ma ei teadnud millest juttki käib. 3. aprilliks saime siis arstile aja ja tuli välja, et tulebki seda kida lõigata, aga kuna tookord oli Karl Hendrikul jube nohu siis öeldi, et ei hakata seekord lõikama, sest muidu võib asi põletikuliseks muutuda. 
Saime uue aja, tänaseks hommikuks. 
Googeldasin tohutult seda keelekida asja, sest see tundus nii hirmuäratav, et topitakse lapsele käärid suhu ja lõigatakse. Minu õe alles sündinud beebil ning ka naabri lapsel lõigati kohe sündides see keelekida lahti. Pidigi olema, et mida varem, seda parem. Miks Karl Hendrikul seda kohe sündides ei tehtud, mina ei tea, aga täna tehti see ära. 
Aga asi oli täpselt nii jube kui ma ette olin kujutanud. Jumal tänatud, et ma abiväge kaasa võtsin, ehk siis oma ema, sest muidu poleks ma tõenäoliselt suutnud Karli kinni hoida. Poisil on tohutult ju jõudu. 
Ta karjus meeletult ja verd tuli ka. Aga vere tulek pidi olema täiesti loomulik ning ma rahutasin selle mõttega ka end. 
Ja kui ma lõpuks Karli maha võisin panna ja lahti lasta, oli ta päris õnnelik, niiet tõenäoliselt ta ei karjunudki mitte suurest valust, mida ma ette kujutasin, vaid hoopis sellepärast, et teda kinni hoiti. 
Verd tuli umbes 10-15 minutit ning paranemine pidi aega võtma 3-4 päeva. Ning öeldi, et kuumasid, hapusid ja vürtsikaid asju talle selle aja joksul ei annaks, sest see võib kipitama hakata. 

Kui keegi ei tea, miks seda keelekida lõigatakse, siis seda tehakse selle pärast, et liiga "lühike" keelekida takistab keele normaalset liikumist, mis võib põhjustada kõnelemisprobleeme.
Loodetavasti hakkab Karl Hendrik nüüd rohkem päris sõnu ütlema ja jutustama. :)

Nüüd jäi Karl Hendrik vanaema juurde, sest mina pean homme hommikul juba pool seitse rongile minema ja kooli. Aga vanaema juures on ju hea, seal saab vabalt ringi joosta ja mütata. Tapal on seda natuke raskem teha, sest igal pool ju sõidavad autod ja kogu aeg peab Karlil "kratist" kinni võtma, kui ta sõiduteele kipub. 

Kas kellegi lapsel on veel keelekida lõigatud? Kui vanalt? Milline oli kogemus?

Minu väike punkar enne kui me teistkorda ta juukseid lõikasime :P

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar